Win vrijkaartjes voor Second Home Beurs #2eHuisInItalie

Tweede huis in Italie kopen © Claudia ZaninHet kopen van een tweede huis in Italie lijkt steeds meer mensen aan te spreken. Het is echter verre van gemakkelijk, alleen al omdat elk regione, gewest, van Italie een eigen karakter heeft. Niet alleen op landschappelijk gebied maar ook zeker qua huizenbouw.

Bedenk bij het zoeken naar een tweede huis in Italie dat die prachtige casale, boerenhoeve, die je in films op het grote scherm ziet, niet te vinden zijn in het noorden bij de meren of bijvoorbeeld op Sicilie. De leuke trulli of masserie uit Puglia hoef je niet in Piemonte te verwachten. En ga zo maar door.

Er zijn in Italie meer 1 euro huizen zijn er op meer plekken dan alleen in Ollolai, maar de vraag is of je op zo’n plek wilt zitten én of je de tijd en zin hebt om je tweede huis van de grond af aan te ristrutturare, restaureren. Waar ligt het, hoe kom je er, wat zoek je in een tweede huis?
Italiaanse makelaars en Italianen ne capiscono un cavolo, snappen er geen snars van, dat iemand bijvoorbeeld een tweede huis zoekt bovenop een collina, heuvel, helemaal verlaten aan het eind van de doodlopende weg.
Inoltre, bovendien, ga je te maken krijgen met heel wat cultuurverschillen, zo blijkt ook uit de vele wonen&werken-in-Italie-verhalen van I nostri amici op Italie.nl. Daarom geldt:

Een goede voorbereiding is het halve werk

Tweede huis Wonen en Kopen in Italie

Om de droom te verwerkelijken, zul je je goed moeten inlezen. De Tweede Huis special op Italie.nl geeft je in elk geval al heel wat tips, want een huis kopen in Italie werkt nou eenmaal echt anders dan hier.

Er zijn daarnaast een aantal boeken die je bijzonder goed van pas komen: ‘Tweede huis in Italie’ is de bijbel met nagenoeg alle informatie die je nodig hebt. Dan is er ook nog het ‘Vakwoordenboek onroerend goed – Italiaans’, ook bijzonder handig. En voor wie nog een stap verder wil gaan en wil gaan wonen en werken in Italie, is het Emigratiehandboek een uitkomst.


Maak kans op vrijkaarten voor Second Home Beurs in Utrecht of Brussel

Uiteraard kun je gaan touren in je favoriete Italiaanse omgeving en op zoek gaan naar een huis, maar je kunt je ook oriënteren op een Tweede Huis beurs. Hier vind je diverse aanbieders van tweede huizen in Italie maar ook in tal van andere landen.

In samenwerking met uitgeverij Guidelines mogen we 5×2 toegangskaarten weggeven voor de Second Home beurzen in Brussel en Utrecht. De beurzen worden gehouden op respectievelijk 22-23 september 2018 (Brussel) of 28 t/m 30 september 2018 (Utrecht).

Om kans te maken op twee vrijkaartjes geef je dit bericht een like en deel je het vervolgens voor maandag 17 september 2018 op Facebook of Twitter. Vermeld bij jouw deelbericht ook:#2eHuisInItalie

Winnaars krijgen via het desbetreffende medium een PB / DM, vergeet daarom niet de Italie.nl facebookpagina te liken en/of de Italie.nl twitterpagina te volgen – zo zorg je ervoor dat je het bericht ziet.

Tweede huis in Italie kopen
© Foto’s: Claudia Zanin

Verder lezen over dit onderwerp:

Wij willen WiFi!

Op vakantie en dan geen Wifi? Twee derde van de Nederlanders moet er niet aan denken om geen internet te hebben. Volgens een onderzoek van Kieskeurig.nl wordt internet vooral gebruikt om de mail te checken. Twee op de drie checkt de mail, en 44% gebruikt internet voor het versturen van whatsapp-berichten. Bij een ander onderzoek

Fototips voor de zomer

Foto’s maken op vakantie – we doen het allemaal. Il belpaese is wat dat betreft ook bijzonder fotogeniek, dus ongetwijfeld schiet je heel wat mooie platen. Al is dat ’s zomers niet altijd even makkelijk door het hoge aantal zonuren en ook omdat de zon hoog staat wat soms resulteert in harde of zelfs overbelichte

Met de auto naar Italië – verkeerstips zomer 2015

Ga je deze zomer met de auto richting Italië, doe dan je voordeel met onderstaande tips. Houd er rekening mee dat het ’s zomers eigenlijk alle vrijdagen, zaterdagen en zondagen druk is op de weg. Maar laat dat je er vooral niet van weerhouden om naar Italië op vakantie te gaan! De instanties adviseren om

Italiaanse leenwoorden in Nederland

Toen Frouke ons vroeg om haar te helpen met haar afstudeeronderzoek voor haar opleiding Italiaanse taal en cultuur en we hoorden waarover het ging, ging er een belletje rinkelen. Het ging om leenwoorden: welke Italiaanse woorden zijn er ingeburgerd in Nederland? En dan ook nog eens woorden die recentelijk, zeg de laatste 15 jaar, zijn

Commentaar om van te smullen

Italianen houden van puur eten. Het is geen geheim dat ze niet allemaal open staan voor andere keukens. Ze weten de andere smaken niet altijd te waarderen. Weet je nog die keer dat Jamie Oliver door Italië reisde om daar te koken? Kostelijke beelden! De grote kok werd compleet niet begrepen door de Italianen. Hulde

Korting op alle Italië vakanties bij Kras

Heb je een vakantie naar Italië in de planning staan, maar heb je nog niets gevonden of geboekt, dan hebben we een tip voor je. Van 4 /m 11 juni 2015 krijg je bij alle Italië vakanties van Kras tot € 70 korting p.p. Dat is nog eens een lekker begin, niet? We zijn in

Zoek de fout…

Wat is de juiste volgorde van de kleuren van de Italiaanse vlag? A Groen – wit – rood (horizontaal) B Rood – wit – groen (horizontaal) C Groen – wit – rood (verticaal) D Rood – wit – groen (verticaal) Volgens Google die Italia wilde feliciteren op 2 juni, la Festa della Repubblica, is het:

Gratis naar de film in Rome!

Leuke tip voor wie de komende in juni of juli 2015 op vakantie is in Rome. Je kunt namelijk gratis naar de film op het evenement met de prachtige naam Cinema sotto le stelle, film onder de sterrenhemel. Om precies te zijn in Trastevere op de Piazza San Cosimato. Op het filmoverzicht staan ook een

Slow travel in Tirano, Valtellina

Deze reis brengt me naar Tirano. Tirano? Nog nooit van gehoord! Even googlen dus. Ik zie alleen maar afbeeldingen van een kathedraal. Nou, het zal me benieuwen… Nu, na afloop, weet ik eens te meer dat Google niet je beste reismaatje is. Dat is namelijk Francesca, mijn steun en toeverlaat voor deze trip. Ze is

Inzending Italië voor Songfestival 2015

Wat vind jij van de inzending van Italië voor het Songfestival 2015? Op welke plek gaat deze pop opera eindigen? Piero Barone, Ignazio Boschetto en Gianluca Ginoble zijn geen onbekenden; ze tourden de hele wereld over en zongen zelfs met Barbra Streisand. Maar is dat genoeg voor een podiumplaats?

Vorige Volgende