Win vrijkaartjes voor Second Home Beurs #2eHuisInItalie

Tweede huis in Italie kopen © Claudia ZaninHet kopen van een tweede huis in Italie lijkt steeds meer mensen aan te spreken. Het is echter verre van gemakkelijk, alleen al omdat elk regione, gewest, van Italie een eigen karakter heeft. Niet alleen op landschappelijk gebied maar ook zeker qua huizenbouw.

Bedenk bij het zoeken naar een tweede huis in Italie dat die prachtige casale, boerenhoeve, die je in films op het grote scherm ziet, niet te vinden zijn in het noorden bij de meren of bijvoorbeeld op Sicilie. De leuke trulli of masserie uit Puglia hoef je niet in Piemonte te verwachten. En ga zo maar door.

Er zijn in Italie meer 1 euro huizen zijn er op meer plekken dan alleen in Ollolai, maar de vraag is of je op zo’n plek wilt zitten én of je de tijd en zin hebt om je tweede huis van de grond af aan te ristrutturare, restaureren. Waar ligt het, hoe kom je er, wat zoek je in een tweede huis?
Italiaanse makelaars en Italianen ne capiscono un cavolo, snappen er geen snars van, dat iemand bijvoorbeeld een tweede huis zoekt bovenop een collina, heuvel, helemaal verlaten aan het eind van de doodlopende weg.
Inoltre, bovendien, ga je te maken krijgen met heel wat cultuurverschillen, zo blijkt ook uit de vele wonen&werken-in-Italie-verhalen van I nostri amici op Italie.nl. Daarom geldt:

Een goede voorbereiding is het halve werk

Tweede huis Wonen en Kopen in Italie

Om de droom te verwerkelijken, zul je je goed moeten inlezen. De Tweede Huis special op Italie.nl geeft je in elk geval al heel wat tips, want een huis kopen in Italie werkt nou eenmaal echt anders dan hier.

Er zijn daarnaast een aantal boeken die je bijzonder goed van pas komen: ‘Tweede huis in Italie’ is de bijbel met nagenoeg alle informatie die je nodig hebt. Dan is er ook nog het ‘Vakwoordenboek onroerend goed – Italiaans’, ook bijzonder handig. En voor wie nog een stap verder wil gaan en wil gaan wonen en werken in Italie, is het Emigratiehandboek een uitkomst.


Maak kans op vrijkaarten voor Second Home Beurs in Utrecht of Brussel

Uiteraard kun je gaan touren in je favoriete Italiaanse omgeving en op zoek gaan naar een huis, maar je kunt je ook oriënteren op een Tweede Huis beurs. Hier vind je diverse aanbieders van tweede huizen in Italie maar ook in tal van andere landen.

In samenwerking met uitgeverij Guidelines mogen we 5×2 toegangskaarten weggeven voor de Second Home beurzen in Brussel en Utrecht. De beurzen worden gehouden op respectievelijk 22-23 september 2018 (Brussel) of 28 t/m 30 september 2018 (Utrecht).

Om kans te maken op twee vrijkaartjes geef je dit bericht een like en deel je het vervolgens voor maandag 17 september 2018 op Facebook of Twitter. Vermeld bij jouw deelbericht ook:#2eHuisInItalie

Winnaars krijgen via het desbetreffende medium een PB / DM, vergeet daarom niet de Italie.nl facebookpagina te liken en/of de Italie.nl twitterpagina te volgen – zo zorg je ervoor dat je het bericht ziet.

Tweede huis in Italie kopen
© Foto’s: Claudia Zanin

Verder lezen over dit onderwerp:

Ciao, mi chiamo Italia

Wat vind je hier dan van? Neem vijf minuutjes de tijd om naar deze video met bijzondere beeldverzameling te kijken en te luisteren. We zijn benieuwd naar je mening!

Geen Halloween maar Holyween!

Novembre start met een van de belangrijkste dagen die Italia kent: Ognissanti op 1 november en de dag erop il giorno dei morti. Twee eeuwenoude tradities waar geen Halloween tegenop kan! Het commerciële feest is een doorn in het oog van de katholieke kerk. “É come celebrare il diavolo”, het is haast een verheerlijking van

Unilever neemt Grom over

Het ondernemersavontuur van twee dertigers met hun gelato artigianale, ambachtelijk geproduceerd ijs, maakt een opmerkelijke wending: Grom is overgenomen door Unilever! A fulmine a ciel sereno, als donderslag bij heldere hemel, was daar in 2003 opeens Grom op het Piazza Paleocapa in het centrum van Torino [Turijn]. Het was eigenlijk meer een bugigattolo, berghok, dan

De beroemdste bars van Italië

Soms kom je ze bij toeval tegen. Soms hoor je er pas na je vakantie over. En baal je dat je het niet eerder wist. Je hebt immers écht wat gemist! We hebben het over de locali storici. Het gaat om restaurants, hotels, bars die geschiedenis hebben geschreven. Bekijk de volgende keer voordat je op

Wie is Pinuccio?

Pinuccio, volgens velen de beroemdste faccendiere, intrigant, van het internet, is het satirische en vileine alter ego van Alessio Giannone, regisseur, acteur en humorist di origine barese, uit Bari. Sinds oktober 2011 belt Pinuccio regelmatig ‘zogenaamd’ met binnenlandse en buitenlandse politici en andere beroemdheden, en houdt er volledig verzonnen gesprekken mee. Daarmee neemt hij ze

Afdruktips voor foto’s

Druk jij je foto’s wel eens af? Weet je nog? Je kwam terug van vakantie en leverde je fotorolletjes in. Het moment dat je de foto’s ophaalde en voor het eerst zag, was meestal een klein feestje – of soms helaas ook een grote teleurstelling… Eigenlijk is dat niet eens zo gek lang geleden. Ongetwijfeld

Het Etna treintje

Ga je naar Sicilië, dan mag een bezoek aan de Etna eigenlijk niet ontbreken. Je kunt er op verschillende manieren naartoe, bijvoorbeeld met de trein! De Ferrovia Circumetnea ontstond net als de ferrovia, spoorweg, eind 19e eeuw. Doel was de haven van Catania te verbinden met de stad en de belangrijkste stadjes rondom de Etna.

Amerikaans paardrijden in Italië

Eigenlijk kwamen we er per ongeluk. Zoonlief wilde graag paardrijden op vakantie. Ik had daarom wat voorwerk gedaan en op internet gezocht naar equitazione, paardrijden, maar dan zie je dat er meer is dan Google je voorschotelt. Ik had op de website van de regione Friuli Venezia-Giulia (noord-oost Italië) weliswaar een lijst met maneges gevonden

Gratis naar een Italiaans museum

Iedere eerste zondag van de maand is het gros van de Italiaanse musea en opgravingen gratis toegankelijk. Dit is zo sinds 1 juli 2014. Ook steeds meer particuliere musea doen mee. Check vooraf nog even of er beperkingen zijn bij het museum dat je op het oog hebt. Zo is de toegang tot het Anfiteatro

Supermarkten in Italië

Op de redactie van Italie.nl komen de meest uiteenlopende vragen binnen. Zoals: waar is de dichtstbijzijnde supermarkt. Een vraag die eigenlijk door de reisorganisatie beantwoord zouden moeten worden waar de reis is geboekt. Of bij de eigenaar van de accommodatie waar is geboekt. Zij kennen de omgeving immers het beste. Dat geldt ook voor bustijden,

Vorige Volgende