Vakantie aan het Levico meer

Lago di Caldonazzo op links, Lago di Levico op rechtsHet Lago di Levico ligt vlakbij het drukkere, en bij veel Nederlanders populaire Lago di Caldonazzo (regione Trentino-Alto Adige, Noord Italië). Omdat we juist graag vakantie vieren tussen de Italianen, kiezen we Levico als uitvalsbasis. Een uitstekende keuze, want in Valsugana-Lagorai kun je heerlijk (berg)wandelen en fietsen, maar ook in de natuur genieten van kunst en cultuur zoals bij Artesella. Topper voor onze zoon van 13 blijkt echter het project Adotta una mucca, adopteer een koe, te zijn. Én het Suppen op het Lago di Caldonazzo – een ons op dat moment nog onbekende watersport.

Tijdens ons verblijf in Valsugana – Lagorai (Trentino) merken we dat er keuze te over is in de activiteiten die je kunt ondernemen; je kunt er genieten van de meren en de bergen zoals wij doen, maar je kunt ook een bezoek aan de thermen brengen, gewoon fietsen maar ook een pittige mountainbike-tocht ondernemen, paardrijden, zwemmen, (water)skiën, golfen en nog veel meer! Het is een uitstekende plek voor met z’n tweetjes maar of met het hele gezin. Je kunt er kamperen, maar ook een hotel, appartement of vakantiehuis als uitvalsbasis nemen voor je actieve vakantie aan een van de Noord-Italiaanse meren.

 

slingerend riviertje LevicoLevico Terme

Vanuit ons hotel lopen we via een slingerend beekje naar het stadje Levico. Het is tussen de middag, dus alle winkels zijn dicht – maar de gelateria is gelukkig open. We genieten van een gelato en koelen ondertussen onze voeten in een stroompje dat de hele stad doorkruist en dat ervoor gemaakt lijkt – de bankjes zijn zo geplaatst dat ze uitnodigen om lekker te poedelen. Het stadje blijkt keurig, schoon en verzorgd te zijn en doet daardoor haast Duits aan.

Als we ’s avonds een rondje lopen om het meer, zien we de beroemde dragonboten. Het blijkt een bijzonder populaire sport te zijn en teams afkomstig van de verschillende meren, strijden regelmatig tegen elkaar. Het ziet er stoer en ruig uit – de stuurman slaat op een grote trom en bepaalt hoe en wie wanneer mag peddelen om de krachten zo optimaal mogelijk in te zetten. Mooi contrast om te zien: de rust die het meer normaliter uitstraalt en de intensiteit van deze sport.

Fietsen langs de BrentaFietsen over een 80km lang fietspad!

Ondanks dat het dal wordt omgeven door bergen, loopt er een 80 km lang fietspad door het vlakke gedeelte. Heerlijk om met je gezin een deel ervan te fietsen langs de rivier Brenta, bijvoorbeeld tussen Levico en Borgo. Je kunt vervolgens, als je geen zin meer hebt om te fietsen, gewoon de trein terug nemen naar het beginpunt Levico! Op de fietsroute onderweg kun je stoppen bij een Bici-grill, inderdaad: de variant op de bekende Autogrill langs de snelweg.

Je huurt een fiets bij een van de twee bikesharingpoints en geeft de fiets desgewenst af bij een verderop gelegen vestiging. Zij zorgen ervoor dat de fietsen terugkomen en je pakt zelf de trein. Hoe relaxed is dat!

Er worden overigens ook elektrische fietsen verhuurd. Wij doen er wat lacherig over. Maar als je besluit ongetraind te willen fietsen in de bergen, dan is zo’n elektrische fiets echt wel heel fijn als ondersteuning bergop… 🙂 .

Neem je zelf de fietsen mee, dan zijn er ook bikehotels die beschikken over faciliteiten waar je als fietser blij mee bent. Je kunt je stalen ros achter slot en grendel plaatsen, je kunt onderhoud plegen aan je fiets, en in sommige gevallen zelfs je fietskleding (laten) wassen. Vaak beschikken dit soort hotels ook over uitgebreid routemateriaal dat je thuis niet zult aantreffen.

kasteel_eerste_wereldoorlogBergwandelen naar Pizzo di Levico

Vanuit onze hotelkamer zagen we het hoogste puntje van de berg al liggen. We besluiten ernaartoe te lopen. Het eerste stuk doen we met de auto, waarbij we onderweg een prachtig panorama-uitzicht hebben op het Lago di Levico en het Lago di Caldonazzo. Maf om deze grote meren vanaf de berg in het klein te zien liggen.

We zetten onze auto bij een restaurant en beginnen met de heerlijke maar soms ook pittige wandeltocht. We lopen over bergweides, door bossen, zien een fort uit de tijd van de Grande Guerra, Eerste Wereldoorlog, maar willen verder, naar het volgende fort dat boven op de Piz di Levico ligt. Wat een prachtige natuur, we zijn blij dat we de uitdaging zijn aangegaan! Haarspeldbocht na haarspeldbocht volgt en telkens denken we er bijna bij de top te zijn. Eenmaal boven wacht ons een van de verdedigingswerken van de Eerste Wereldoorlog. Ondanks dat het bewolkt is, genieten van wen het uitzicht we voelen ons voldaan door de geleverde prestatie. Petje af voor onszelf!

Meer over Levico Terme en omgeving

 

Verder lezen over dit onderwerp:

Cantina Romanese: bijzonder en eigenwijs

Er zijn heel veel wijnhuizen in Italie. Er zijn er een paar die zich op bijzondere wijze onderscheiden. Cantina Romanese in Levico Terme is er een van. Het wijnhuis ligt in Valsugana op 600 meter hoogte aan de voet van een zonnige, met wijnranken begroeide berghelling ten noorden van het stadje Levico Terme. Van erfenis

Hoe is het nu in Emilia Romagna?

Emilia Romagna is qua oppervlakte ongeveer vergelijkbaar met 2/3e van Nederland. Heel wat vakantiegangers verblijven aan de geliefde Adriatische kust met bekende badplaatsen als Rimini en Cesenatico. De brede, vlakke lap land doorkruis je ook als je rijdt richting Toscane, Umbria of Le Marche. Jammer eigenlijk want dat achterland kent leuke steden die de moeite

Wel of niet op vakantie naar Italie

Voor Italie.nl ben ik de afgelopen maanden veelvuldig in de Corona-virus cijfers gedoken. Ik maak daarbij gebruik van officiële, betrouwbare bronnen. Toen ik mijn favoriete bron vandaag, 5 juni, weer raadpleegde voor een nieuw te schrijven artikel, ontdekte ik iets over het Corona-virus dat ik verderop graag wil delen. Helemaal nu de grenzen van Italië

Hoe is het nu in Val Gardena – Zuid-Tirol?

Toen het afgelopen winterseizoen op 9 maart abrupt moest worden afgesloten, heb ik aan ze gedacht. Nu ik de bloemenzee op de alpenweides online voorbij zie komen, denk ik ook weer aan Val Gardena. Hoe zou het met ze gaan? Kun je er veilig op vakantie? Ik skype met Christina van de VVV; we blikken

Hoe is het nu in Umbria?

De afgelopen weken heeft het Corona-virus de wereld op zijn kop gezet. We belden met met Giorgio, campinghouder aan het Lago Trasimeno in de regione Umbria. Hoe is het met hem en hoe is de situatie ter plekke? Giorgio Bacioccola, eigenaar van een camping aan het Lago Trasimeno, regione Umbria, heeft binnen zijn familie en

Laten we leren van Italië…

Mijn gedachten schieten alle kanten op. Focussen is lastig. Want terwijl ik het nieuws over het Corona-virus in Italie op de voet volg, bedenk ik me wat er nog allemaal op de plank ligt. Het schrijven van toeristische artikelen of publiceren van mooie reportages over Italië voelt nu als niet gepast. We hebben immers allemaal

Skiënd jazzen of jazzend skiën?

Houd je van skiën en van jazz-muziek, dan is dit dé Italië-tip voor jou. Van 7 tot 15 maart 2020 vindt voor de 23e keer Dolomiti Ski Jazz plaats in Val di Fiemme. Skiën en jazzen op de piste, hoe leuk is dat?! Zie je het al voor je, je gaat lekker skiën of sneeuwwandelen

Zeilen op het Caldonazzo-meer

De bedoeling is om samen met Max en Katia het Caldonazzo-meer op te gaan, maar of dat gaat lukken, is twijfelachtig. Er is instabilità; de wind draait er in een oogwenk van zuid naar noord. Max houdt de lucht goed in de gaten. Wij balen, want we hebben ons zo verheugd op het zeilen. En

Sneeuwschoenwandelen in Alpe Cimbra Folgaria

’s Zomers wandelen in de bergen? Waarom dan niet ook ’s winters? Tijdens mijn skisafari in het caroussel van Skirama Dolomiti Adamello Brenta, slaap ik ook een nacht in Folgaria, dat samen met de plaats Lavarone deel uitmaakt van het skigebied Alpe Cimbra. Ik ga er niet alleen skiën, maar maak ook een sneeuwwandeling met

Mijn tips voor een vakantie in Abruzzo

Ik bezocht Abruzzo voor het eerst rond 2003-2004. Ik had net een van de eerste enigszins betaalbare digitale camera’s, en keek mijn ogen uit. Ik werd verliefd op Abruzzo, op de puurheid, de ruigheid van de natuur, op de dorpjes waar de tijd stil leek te staan. In november 2019 keerde ik terug. En verloor

Vorige Volgende