Fascinerende en boeiende Italiaanse film Rapito in de bioscoop

Win filmtickets voor de Italiaanse film RapitoMaak kans op gratis kaartjes voor de dik 2 uur durende Italiaanse film Rapito die vanaf 22 februari draait in de Nederlandse bioscopen. We mogen er 5×2 weggeven!

Het roemruchte, waargebeurde verhaal gaat over het zevenjarige jongetje Edgardo Mortara dat in 1858 wordt rapito, ontvoerd, door de Katholieke kerk. Hij wordt het middelpunt van een religieus-politiek conflict.

De trailer (verderop op deze pagina) maakt duidelijk dat het niet zomaar een film is. De twee minuten prachtige beelden grijpen je aan; ze gaan door merg en been. Een incubo, nachtmerrie, voor elke ouder. Met afgrijzen en beklemming merk je dat de beelden je direct het meeslepende verhaal in zuigen.

De Italiaanse meesterregisseur Marco Bellocchio zorgt ook nu weer voor een fascinerende en boeiende film die de dwaasheden van de Katholieke kerk belicht. Je kent Bellocchio wellicht van de films Il Traditore en Vincere. Zijn nieuwste film Rapito is in 2023 gepresenteerd op het filmfestival in Cannes.

Waar gaat het historisch drama ‘Rapito’ over?

Het is het jaar 1858. In de Joodse wijk in Bologna dringen soldaten van de Paus het huis van famiglia Mortara binnen. Op bevel van de kardinaal moeten ze de zevenjarige zoon Edgardo meenemen. Als bébé schijnt hij in het geheim te zijn battezzato, gedoopt, door het kindermeisje, met als gevolg dat hij nu volgens de Roomse wetten een katholieke opvoeding moet krijgen.

Edgardo’s ouders blijven in disperazione, wanhoop, achter en doen er alles aan om hun zoon terug te krijgen. Met brede steun van binnen en buiten de Joodse gemeenschap krijgt de strijd van de Mortara’s al snel een politieke lading.

Terwijl de Kerk en de paus hun machtspositie zien wankelen met de steeds luidere roep om een verenigd Italië, weigeren ze de jongen op te geven. Zijn leven raakt onlosmakelijk verbonden met de Italiaanse eenwording.

Edgardo Mortara brengt zijn laatste jaren in het klooster Bouhay in België. Hij sterft in 1940 en wordt begraven in Luik.

Vanaf 22 februari in de bioscoop

De 135 minuten durende Italiaanse film is Nederlands ondertiteld. Vanaf 22 februari draait de film in de bioscoop; ongeveer een week daarvoor is de programmering duidelijk. Bekijk dan de filmladder voor de locaties.

Win gratis tickets voor de film Rapito

De inzendingstermijn is gesloten. De prijswinnaars hebben bericht ontvangen.

Lees meer gerelateerde artikelen

Bekijk de trailer van het meesterwerk Rapito

© Foto’s: Anna Camerlingo

\

Verder lezen over dit onderwerp:

Rome viert uniek feest

Een van de belangrijkste wegen in het centrum van Rome gaat op de schop. Reden voor een feestje! De Via dei Fori Imperiali, die oorspronkelijk in de jaren 20 is aangelegd in opdracht van Benito Mussolini, is een van de drukste verkeersaders van de Italiaanse hoofdstad, maar zorgt ook voor veel overlast. Reden voor kersverse

Amsterdam en Venezia gamen tegen elkaar

Op 29 mei is het kunstproject ‘The Bridge’ gestart, waarbij je vanaf het Museumplein in Amsterdam kunt kinect gamen tegen spelers uit Venezia. Je zit dus niet achter een spelcomputer, maar beweegt met je hele lichaam, zonder controller. Je speelt in tempo reale, realtime, tegen elkaar. Eccitante, spannend! In beide steden staat een groot scherm waarop de omstanders ook mee kunnen

Giro d’Italia 2013

Zaterdag 4 mei begint de 96e editie van de Giro d’Italia in Napels. Dit keer met een recordaantal Nederlanders! Welgeteld 17 Nederlanders, waaronder Robert Gesink, zullen zich aanstaande zaterdag aan de start melden. De Ronde van Italië telt dit jaar maar liefst 3454,8 km. De 21 tappe, ritten, zijn gemiddeld 164,5 km lang. Bijzonder dit jaar is

Puccini Festival 2013 in Toscane

Operaliefhebbers opgelet! Van 12 juli tot en met 24 augustus 2013 vindt het Puccini Festival 2013 plaats in Torre del Lago, Toscane. Het is de 59e keer dat dit festival wordt georganiseerd. In het Gran Teatro Giacomo Puccini geniet je in de buitenlucht van de prachtige opera’s van Puccini: Tosca, Turandot, il Tabarro en Rigoletto. Wil je meer weten

Italissima in Toscane

Chantal en Gijs gaan van 20 t/m 28 april op vakantie naar bella Toscana. Maar wat maakt deze streek nu echt zo bijzonder? Ben jij er geweest en heb je leuke, bijzondere tips en ideeën voor hun verblijf? Like, deel én stem dan op de Facebook pagina van Italissima en wie weet wordt jouw verzoek

Italië Evenement 2013

Zin om alvast in de vakantiestemming te komen? Van 31 mei tot 2 juni geniet je van Italiaanse hapjes en drankjes, auto’s, muziek, optredens en voorstellingen bij Het Italië Evenement bij Kasteel de Haar (Utr). Koop alvast je toegangskaartje gemakkelijk en snel online. Je krijgt dan € 2,50 korting! Dit jaar geniet je overigens, vanwege

Viva Italia!

Op pinksterzondag 19 mei staat het bekende TT Circuit van Assen in het teken van Italiaanse lifestyle, design en automotive tijdens Viva Italia! Een uniek evenement voor de echte liefhebbers van mooie, snelle en exclusieve auto’s uit Italië: Ferrari, Maserati, Lamborghini… van modellen van weleer tot spiksplinternieuw. Dit jaar wordt extra aandacht besteed aan het

Concert Zucchero

Zucchero komt op zaterdag 18 mei 2013 naar Ziggo Dome in Amsterdam! Adelmo Fornaciari, beter bekend als Zucchero, brak in 1985 door in zijn thuisland Italië na deelname aan het Festival van Castrocaro en het Festival van San Remo. De rest van Europa moest nog even wachten tot zijn duetto met Paul Young voordat zij

Io e Te, Ik en Jij

Vanaf donderdag 7 februari draait de film ‘Io e Te’ (Ik en Jij) van de beroemde Italiaanse regisseur Bernardo Bertolucci in de Nederlandse bioscopen. Het gelijknamige boek was een hit in Italia en Olanda; maar ook de verfilming mag je niet missen! In zijn nieuwste film vertelt Bertolucci het verhaal van de verloren ziel Lorenzo.

Caesar must die

De opvoering van het befaamde Shakespeare-stuk Julius Caesar loopt ten einde, de artiesten worden onthaald met een uitbundig applaus. De lichten gaan uit, de acteurs verlaten het toneel en keren terug naar hun gevangeniscellen. Ze zijn allemaal gedetineerden in de Rebibbia-gevangenis in Rome. Een van hen vertelt: “Sinds ik kunst ontdekt heb, is deze cel

Vorige