Vaderdag in Italië

Vaderdag in ItaliaSan Giuseppe, Sint Jozef is een van de meest geliefde heiligen in Italia. Hij is de beschermer van families, armen en verwaarloosden.

Vooral in het zuiden zie je zijn populariteit terug in de voornamen. Elke familie heeft wel een Giuseppe of een naam die daarvan is afgeleid zoals Peppino, Pino of Beppe. Zijn naamdag wordt met name in Zuid-Italia uitgebreid gevierd en staat geheel in het teken van gastvrijheid en familieliefde.

In sommige dorpen in Sicilia wordt op 19 maart een banket gehouden waarvoor arme mensen worden uitgenodigd. Een priester zegent de de spijzen, en de armen worden bediend door de heer des huizes.

In Italia wordt op 19 maart trouwens ook Vaderdag gevierd. Tot enkele jaren geleden was dit een nationale feestdag. Nu moet vader het doen met een normale werkdag, zonder allerlei festiviteiten (behalve dan die voor San Giuseppe). Povero papà!

Verder lezen over dit onderwerp:

Zoethoudertips voor kinderen op vakantie in Italië

Op vakantie naar Italië is leuk voor jong en oud. Om de voorpret te verhogen, of om de lange reis in de auto door te komen, zijn er tal van leuke boeken voor de bambini, van peuter tot puber. Met onderstaand boeken en spellen die over Italië gaan, halen de kinderen meer uit de vakantie in

Auto huren, vooraf of ter plekke?

Een van de veelgestelde vragen en vooronderstellingen is dat je ter plekke op het vliegveld goedkoper een auto huurt dan vooraf. Of in combinatie met je ticket. Dat fabeltje wil ik bij deze uit de wereld helpen. Wat is het geval? Het verschil zit ‘m in bijvoorbeeld in het eigen risico, in het feit of

Tien tips voor il tuo paparino

In Italia is la festa del papà al lang en breed achter de rug. Dat was op 19 maart, op San Giuseppe. De Nederlandse papa’s moeten tot zondag 16 juni wachten. Als kind kun je natuurlijk een versje of gedicht opzeggen, daar smelt iedere vader voor. Je kunt ook de speciale Zeppole di San Giuseppe bakken. Maar

Leuke, mooie, bijzondere autorondreizen in Italië

Houd je ervan om veel te zien op vakantie, maar heb je geen tijd en zin om alles uit te zoeken, wie weet heb je dan wat aan onderstaande links! Zowel in het noorden, als ook in het zuiden, zijn heel wat mooie autorondreizen uitgestippeld. Je verblijft in goede accommodaties, maakt excursies en leest ondertussen de

De leukste inzendingen van Italië voor Eurovisie Song Festival

Kijk, dit vind ík nou de lekkerste inzendingen voor het Eurovisie Songfestival! Ongetwijfeld ken ook jij Domenico Modungo met ‘Nel blu dipinto di blu’ – 1958 – geniaal, tot op de dag van vandaag! Kijk zometeen vooral ook naar het filmpje, heerlijk die brave Nederlandse aankondiging. En dan in 1987 Gente di Mare van Umberto Tozzi

De enige vrouw die ooit de Giro d’Italia reed

Als het in onze tijd was gebeurd – een vrouw die de Giro d’Italia rijdt samen met de mannen – zou de wereld op zijn kop hebben gestaan: kranteninterviews, specials op tv, fotoreportages, hordes sponsoren die hun merknaam aan het fenomeen wilden verbinden. Maar het gebeurde in het Italië van 1924. Alfonsina Strada flikte het.

Mamma… wie van de 5?

Het van origine Italiaanse lied Mamma is wereldberoemd geworden, en is door tal van artiesten vertolkt. Hieronder vijf vertolkers… Wie vind jij dat dit liedje de mooiste zingt? Beniamino Gigli, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti, kindsterretje Robertino Loretti of Heintje?        

De lekkerste ijsjes van Italië…

Drie plekken waar je komende zomer zeker een ijsje moet gaan eten bevinden zich in Lamezia Terme, Suzzara en Roma. Hier bevinden zich de gelaterie, ijssalons, van de winnaars van de eerste tappa, etappe, van de Gelato World Tour 2013-2014. Deze vond van 3-5 mei jongstleden plaats in Rome. De Gran Finale vindt in september plaats in Rimini.

Crisis vakantietip

Ben je jonger dan 18 of ouder dan 65, en woon je in een van de landen van de Europese Unie, dan heb je gratis toegang tot Italiaanse musea, monumenten en aree archeologiche, archeologische vindplaatsen, die toebehoren aan de Italiaanse Staat. Zorg dus dat je een geldig identiteitsbewijs bij je hebt! Heb je een handicap

Tanti auguri!

Weet je wat ik nou raar vind? En samen met mij waarschijnlijk ook bijna alle andere Italianen? Dat je in Nederland elkaar feliciteert met elkaars verjaardag. Kom je op een feestje, ben je eerst 10 minuten bezig elkaar te feliciteren! “Gefeliciteerd met je man”, “Ja, u ook gefeliciteerd met uw zoon”, “Hoi! Gefeliciteerd met je broer!”….

Vorige Volgende