G-VTS01WKM1N

Drie boeken voor op reis naar of door Italië

Je gaat op vakantie en neemt mee… Wil je Italië een beetje kunnen en leren begrijpen, dan bieden onderstaande boeken je handvaten. De drie boeken gaan alle drie in op de geschiedenis. De een wat luchtiger en directer dan de ander. Maar alle drie de moeite waard om mee te nemen op reis naar of door Italië.

Vivaldi en Volare is geschreven door de Nederlandse Miriam Bunnik. De kortste geschiedenis van Italië is geschreven door de Canadese roman- en non-fictieschrijver Ross King. En de bekende Italiaanse schrijfster Natalia Ginzburg schrijft over haar eigen geschiedenis.

Vivaldi en Volare

Dit boek vormt een muzikale reis door Italië. Miriam Bunnik vroeg zich af waarom muziek en Italië zo met elkaar zijn vervlochten. Miriam Bunnik combineert het Italiëgevoel met verhalen over muziek: van de middeleeuwen tot het Sanremo-festival. Een uniek en inspirerend boek voor thuis én op reis, compleet met Spotify-playlist.

Niet alleen in muziektermen zoals allegro, andante en lento, maar ook in het gewone, dagelijkse leven. Italië is muziek en muziek is Italië. Ze onderzoekt de geschiedenis en reist door Italië. Van een monnik die in de elfde eeuw het notenschrift uitvond, tot opera, tot vioolbouwer

Miriam gaat op onderzoek uit en belandt in Arezzo waar ene Guido, een monnik, in de elfde eeuw het notenschrift uitvond. In Florence bezoekt ze het moderne operagebouw waar ze meer hoort over het ontstaan van de opera. Ze gaat naar Cremona waar ze met een vioolbouwer praat over zijn stadsgenoot Stradivarius, naar Napels om de fascinerende geschiedenis van het conservatorium te achterhalen. Maar ze zoekt ook de bekende italodisco-artiest Ryan Paris op in Tor San Lorenzo, laat zich rondleiden in het Lucio Dallamuseum en kijkt haar ogen uit op een volksmuziekfestival in de Salento. Vivaldi en Volare is een reis door Italië en een ontdekkingstocht door de muziek geschiedenis.

De kortste geschiedenis van Italië

Een reis door duizenden jaren geschiedenis in één meeslepende vertelling. Op een heldere manier neemt Ross King je mee door duizenden jaren geschiedenis. Als gerenommeerd expert op het gebied van de Italiaanse Renaissance neemt hij in dit boek 3000 jaar geschiedenis met je door. Zowel op het gebied van politiek, cultuur, geschiedenis, alsook via personages als Julius Caesar, Franciscus van Assisi, Garibaldi en natuurlijk ook Berlusconi.

Tal van plekken komen tot leven in dit panoramisch overzicht. Illustraties en kaarten ondersteunen het verhaal. Je leest over het centrum van het eerste Europese wereldrijk, de bakermat van de Renaissance maar ook hoe Italiaanse politieke en culturele invloeden vervolgens wereldwijd verspreid raakten.

Familielexicon

In Familielexicon brengt Natalia Ginzburg haar Italiaanse familie tot leven. Ze beschrijft het geassimileerd-Joodse milieu van Torino [Turijn] waarin ze opgroeide in de jaren twintig tot vijftig van de vorige eeuw. Ze staat stil bij de routines en rituelen, grappen en beledigingen die het familieleven kenmerken en schetst een intiem portret van haar ouders.

Haar vader Giuseppe Levi, een Joodse wetenschapper, gaat geheel op in zijn werk en zijn wandelmanie. Hij leeft op gespannen voet met zijn blijmoedige, van oorsprong katholieke vrouw Lidia – toch kan hij niet zonder haar. Samen staan ze aan het hoofd van een huis vol vrienden, discussies en activiteiten, boeken en politiek. Terwijl hun kinderen opgroeien tegen de achtergrond van het Italië van Mussolini, verandert het huis van Levi steeds meer in een bolwerk tegen het fascisme.

Familielexicon, een hoogtepunt in het rijke œuvre van Natalia Ginzburg, verschijnt in een nieuwe vertaling van Jan van der Haar.

Verder lezen over dit onderwerp:

Zoethoudertips voor kinderen op vakantie in Italië

Op vakantie naar Italië is leuk voor jong en oud. Om de voorpret te verhogen, of om de lange reis in de auto door te komen, zijn er tal van leuke boeken voor de bambini, van peuter tot puber. Met onderstaand boeken en spellen die over Italië gaan, halen de kinderen meer uit de vakantie in

Tien tips voor il tuo paparino

In Italia is la festa del papà al lang en breed achter de rug. Dat was op 19 maart, op San Giuseppe. De Nederlandse papa’s moeten tot zondag 16 juni wachten. Als kind kun je natuurlijk een versje of gedicht opzeggen, daar smelt iedere vader voor. Je kunt ook de speciale Zeppole di San Giuseppe bakken. Maar

De enige vrouw die ooit de Giro d’Italia reed

Als het in onze tijd was gebeurd – een vrouw die de Giro d’Italia rijdt samen met de mannen – zou de wereld op zijn kop hebben gestaan: kranteninterviews, specials op tv, fotoreportages, hordes sponsoren die hun merknaam aan het fenomeen wilden verbinden. Maar het gebeurde in het Italië van 1924. Alfonsina Strada flikte het.

Moederdag tips

Nog geen cadeau gevonden voor festa della mamma, Moederdag? Dan bij deze wat originele en vooral heerlijke tips! Je maakt haar ongetwijfeld blij met leuke hebbedingen uit Italie! Bijvoorbeeld met Italiaans bestek, een Lambretta horloge, een brilhanger of Italiaanse kunst aan de muur. Je vindt het allemaal op Italiewarenhuis.nl Baci Perugina Je maakt la mamma

Aperol Spritz

Aperol Spritz, het hippe sinaasappeldrankje uit Noord-Italië, is heerlijk om in de zomer als aperitivo op het terras te drinken. Maar natuurlijk kun je hem ook gemakkelijk zelf maken… Het Oranjedrankje bestaat uit een mix van 1/3 deel Aperol, 2/3 deel prosecco en een scheutje mineraalwater. Garneer met een schijfje sinaasappel en Cin cin! Nieuwsgierig

Vloeken in de kerk?

Een Italiaan die minipizza’s bakt in een pizzarette… is dat vloeken in de kerk? Ik zou het niet weten. Ik weet alleen dat ik een leuke avond heb gehad met mijn gezin en een logé’tje. Het pizzadeeg is echt in een vloek en een zucht gemaakt, de ingrediënten laat je door de bambini snijden (in dit

Vrolijk

Weet je waar ik nou vrolijk van wordt? Van deze cd! De hele dag staat hier Italiaanse muziek op, en natuurlijk heb ik zo mijn favorieten, maar deze 3cd-box Italiano met 70 Italiaanse favorieten wordt een leuke voor in de auto. Met name de derde cd, dat is een en al meezingen. Pino d’Angio met

De Zilveren Lepel

Dé Italiaanse kookbijbel, Il cucchiaio d’argento, De Zilveren Lepel, is er in een nieuw jasje! Van het geweldige kookboek zijn in Nederland meer dan 1 miljoen exemplaren verkocht. Heb jij ‘m ook?

Aspergeschalen

Breng de lente op tafel met deze handbeschilderde aspergeschalen uit Italia! Met deze schalen presenteer je de asparagi, asperges als echte juweeltjes. Ook leuk als moederdagcadeau!

NG Reisgids Rome

Experts van National Geographic nemen in Rome een kijkje achter de schermen en dringen door tot de kern van de cultuur, de geschiedenis en de Romeinen. Met deze reisgids, boordevol prachtige foto’s, kun je je reis indelen aan de hand van insidertips van schrijvers en fotografen maar ook van locals. Profiteer van hun pratische tips,

Vorige Volgende