Io e Te, Ik en Jij

Io e TeVanaf donderdag 7 februari draait de film ‘Io e Te’ (Ik en Jij) van de beroemde Italiaanse regisseur Bernardo Bertolucci in de Nederlandse bioscopen. Het gelijknamige boek was een hit in Italia en Olanda; maar ook de verfilming mag je niet missen!

In zijn nieuwste film vertelt Bertolucci het verhaal van de verloren ziel Lorenzo. De jonge Lorenzo wil het liefst met rust gelaten worden en om aan een verplichting te ontkomen, verzint hij een handige leugen waardoor hij een hele week alleen in Roma kan zijn. Maar zijn plannen vallen in het water wanneer plotseling zijn halfzus Olivia, het gedoodverfde pecora nera, zwarte schaap, van de familie, voor zijn deur staat. In eerste instantie wil Lorenzo niets van Olivia – beeldschoon, brutaal en gevaarlijk – weten, totdat hij zich realiseert dat ze elkaar misschien wel kunnen helpen.

Tegen de achtergrond van het turbulente Italië van vandaag de dag, vertelt ‘Io e Te’ (Ik en Jij) het ontroerende verhaal van een moedige generatie: over jonge mensen die hunkeren naar acceptatie, maar die bang zijn zichzelf te verliezen. Tegelijkertijd is het een universele ode aan de kracht van familieliefde.

Bernardo Bertolucci (72) is één van de meest gelauwerde regisseurs van zijn generatie. Alleen al ‘The Last Emporer’ won negen Oscars, waaronder voor beste regie. Vorig jaar won Bertolucci de Lifetime Achievement Award van de European Film Academy en zijn nieuwste film is een bewerking van het beroemde gelijknamige boek van Niccolò Ammaniti.

Bertolucci’s persoonlijk getinte en vaak controversiële films zorgden voor veel opschudding in de filmwereld en ver daarbuiten. Ze vormen nog altijd een inspiratiebron voor jonge filmmakers over de hele wereld.

‘Io e Te’ (Ik en Jij) beleefde z’n wereldpremière op het filmfestival van Cannes 2012 en draait vanaf 7 februari 2013 aanstaande in de Nederlandse filmtheaters. Uitgeverij Lebowski geeft in diezelfde maand het boek in midprice-editie uit uit.

Verder lezen over dit onderwerp:

Giro d’Italia 2013

Zaterdag 4 mei begint de 96e editie van de Giro d’Italia in Napels. Dit keer met een recordaantal Nederlanders! Welgeteld 17 Nederlanders, waaronder Robert Gesink, zullen zich aanstaande zaterdag aan de start melden. De Ronde van Italië telt dit jaar maar liefst 3454,8 km. De 21 tappe, ritten, zijn gemiddeld 164,5 km lang. Bijzonder dit jaar is

Puccini Festival 2013 in Toscane

Operaliefhebbers opgelet! Van 12 juli tot en met 24 augustus 2013 vindt het Puccini Festival 2013 plaats in Torre del Lago, Toscane. Het is de 59e keer dat dit festival wordt georganiseerd. In het Gran Teatro Giacomo Puccini geniet je in de buitenlucht van de prachtige opera’s van Puccini: Tosca, Turandot, il Tabarro en Rigoletto. Wil je meer weten

Crisis vakantietip

Ben je jonger dan 18 of ouder dan 65, en woon je in een van de landen van de Europese Unie, dan heb je gratis toegang tot Italiaanse musea, monumenten en aree archeologiche, archeologische vindplaatsen, die toebehoren aan de Italiaanse Staat. Zorg dus dat je een geldig identiteitsbewijs bij je hebt! Heb je een handicap

Auguri van de Italiaanse president

Il presidente della Repubblica Giorgio Napolitano feliciteert la Maestà Willem Alexander met zijn inhuldiging… Bekijk de volledige Italiaanse tekst van de felicitaties. PS Probeer je de fantastische, unieke, moderne mengelmoes van feestelijkheden rondom de kroning eens voor te stellen in il belpaese. Onmogelijk toch?  

Evviva Re Guglielmo Alessandro

De abdicatie van Koningin Beatrix en de inhuldiging van Koning Willem-Alexander zijn wereldnieuws. Het is leuk om te zien dat ook diverse Italiaanse kranten erover schrijven. Er zijn er zelfs die hem een Italiaanse naam meegeven: Guglielmo Alessandro. En omdat menigeen de gebeurtenissen op deze dag kan dromen, is het des te leuker om de verhalen in de Italiaanse

Aperol Spritz

Aperol Spritz, het hippe sinaasappeldrankje uit Noord-Italië, is heerlijk om in de zomer als aperitivo op het terras te drinken. Maar natuurlijk kun je hem ook gemakkelijk zelf maken… Het Oranjedrankje bestaat uit een mix van 1/3 deel Aperol, 2/3 deel prosecco en een scheutje mineraalwater. Garneer met een schijfje sinaasappel en Cin cin! Nieuwsgierig

Rondreizen Italië

Ben jij ook zo iemand die veel wil zien op vakantie, maar geen zin en tijd heeft alles zelf uit te zoeken? Bekijk dan de met aanbod van verschillende reispartners. Zij hebben de leukste adresjes voor je uitgezocht!

Vrolijk

Weet je waar ik nou vrolijk van wordt? Van deze cd! De hele dag staat hier Italiaanse muziek op, en natuurlijk heb ik zo mijn favorieten, maar deze 3cd-box Italiano met 70 Italiaanse favorieten wordt een leuke voor in de auto. Met name de derde cd, dat is een en al meezingen. Pino d’Angio met

Italissima in Toscane

Chantal en Gijs gaan van 20 t/m 28 april op vakantie naar bella Toscana. Maar wat maakt deze streek nu echt zo bijzonder? Ben jij er geweest en heb je leuke, bijzondere tips en ideeën voor hun verblijf? Like, deel én stem dan op de Facebook pagina van Italissima en wie weet wordt jouw verzoek

Extra zomervoordeel

Plannen voor de zomer, maar nog niets geboekt? Verblijf samen met de familie op de camping aan de Adriatische kust, de Italiaanse meren of Toscane. Je profiteert nu van extra korting tot wel € 100,- per week, zelfs in het hoogseizoen!

Vorige Volgende